Wynik badania histopatalogiczne oto wyniki Gestritis chronica erosiwa-A Helicobacter(-)-A(M-4000M)Oesophagitis chronica-B(M-4300)A-żłondek2do0.2cmB-przełyk jw

Jak leczyć I czy wyniki są grozine. Jakom djetę stosować z gury dziękuję

dr n. med. Maciej Świtoński

W zależności od dolegliwości można włączyć do leczenia leki z grupy blokerów pompy protonowej np. Controloc 1 x 40 mg doustnie. Co do diety, to przede wszystkim dieta tzw. prozdrowotna w której jest dużo warzyw, owoców, mniej tłuszczów zwierzęcych i czerwonego mięsa. Jemy 5 x dziennie. Nigdy do syta. Eliminujemy te pokarmy, po których czujemy się gorzej. Unikamy smażenia i pieczenia. Produkty spożywcze powinny być jak najmniej przetworzone, czyli jak najmniej produktów konserwowanych z długą datą ważności. Resztę wskazówek otrzyma Pan od swojego lekarza POZ, lub od gastroenterologa, czyli od lekarzy, którzy znają bardziej szczegółowo i indywidualnie Pańskie problemy ze zdrowiem.

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3067 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.