Stulejka

Witam Mam 25 lat i w zeszły czwartek miałem przeprowadzony zabieg na stulejka, całkowite obrzezanie. Obrzęk do tej pory był lekki(nie niepokojący) . Dziś x Czyli we wtorek obrzęk powiększył się dwukrotnie stał się twardy i przy naciskaniu boli, wcześniej nie bolało. Czy to jest normalne? Czy powinienem się niepokoić? I jeszcze jedno pytanko zabieg miałem na NFZ w związku z czym gdzie mogę zgłosić się na wizytę kontrolna która przypada w piątek? W szpitalu w którym robiłem zabieg nie mają poradni i mnie nie przyjmą. Natomiast urolog który skierował mnie na zabieg ma termin dopiero na 5 lutego i wcześniej mnie nie przyjmie. Słyszałem, że lekarz przeprowadzający zabieg ma obowiązek przyjąć mnie na wizytę kontrolna, czy to prawda? Pozdrawiam serdecznie

dr n. med. Maciej Świtoński

Rana pooperacyjna powinna być oceniona przez operatora. Jasne, że obowiązkiem jego jest również nadzór nad przebiegiem leczenia pooperacyjnego. Proszę udać się do lekarza, który Pana operował z prośbą o ocenę gojenia się rany. Nie powinien odmówić. W ostateczności można zgłosić się do SOR szpitala w którym był Pan operowany. Muszą udzielić konsultacji.

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3067 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.