Silne bóle głowy podczas smiania się i mocne zawroty glowy.

Dwa lata temu, miałam lekki wypadek w szkole, tzn. Koleżanka z całej siły kopla w piłkę,która uderzyła we mnie i ja głowa odbiłam się od ściany. Byl zamiar wzywania karetki, ale stwierdziłam, że nie potrzebnie. Wszytsko było dobrze, poza silnym bólem głowy czasami przy zmianie ciśnienia na przykład. Od kilku miesięcy, podczas napadu śmiechu, strasznie zaczyna boleć mnie głowa, przy czym mam mocno zawroty glowy. Raz prawie zemdlalam. Co zrobić? :/ proszę o pomoc

dr n. med. Maciej Świtoński

Napad śmiechu może generować efekt podobny do próby Valsalvy i powodować epizody deficytu tlenowego w ośrodkowym układzie nerwowym, co może skutkować uczuciem zbliżającej się utraty przytomności. Opisane zjawisko mieści się zatem w granicach szeroko pojętej fizjologii. Nie mniej może ten szczątkowy wywiad chorobowy przytoczony w liście jest niepełny i trzeba będzie udać się w celu jego weryfikacji do neurologa. Te i inne wątpliwości rozwiać może jedynie badanie neurologiczne, które może być przeprowadzone w poradni neurologicznej w miejscu zamieszkania. Zachęcam do takiej wizyty.

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3067 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.