Rezonans kolana lewego

Panie dr, 20 lat temu miałem wypadek komunikacyjny uraz wielonarzadowy w tym zlamanie szyjki w stawie biodrowym lewej nodze. Obecnie bole kolana lewego. Wykonane badanie MR kolana lewego wykazuje wiezadlo wlasciwe rzepki w okolicy przyczepu piszczelowego pogrubiale, jego tylna polowa wykazuje podwyzszony sygnal - tendinopledia. Ł akotka jest nieco powiększona. Mam pytanie czy jest to zwiazane z urazem ? Co co oznacza tendinoplata ? Czy jest to cos poważnego bo mam trudnosci klenkania i siadania chodzenia.

dr n. med. Maciej Świtoński

Rozumiem, że chodzi o tendinopatię? Tendinopatie są przewlekłymi zespołami bólowymi, związanymi z nawracającym przeciążeniem ścięgien. Leczenie w pierwszej kolejności jest postępowaniem rehabilitacyjnym. Szczegóły u leczącego Pana ortopedy.

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3067 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.