Opis usg

Witam, Dzis bylem na badaniu usg stopy lewej z powodu bólów i mała opuchlizna po lewej strone. Nie bylo urazu stopy. Opis badania : Nie wykazano plynu w torebce stawu skokowego -goloniowego. Mierny obrzęk tkanki miękkich po stronie przysrodkowej stopy, na wysokosci kości skokowej -zmiany przeciazeniowe . W tej okolicy zwapnienie o dlg 6mm. Po stronie pocznej stopy , ku przodowi od kostki bocznej przestrzeń plynowa o wym 2,5mmx 5,7mm. Innych zmian w tkankach miekkich w badanej okolicy nie wykazano. Z powodu odleglej wizytu u ortopedy proszę o wyjasnienie tego opisu badania?

dr n. med. Maciej Świtoński

Z opisu wynika, że chodzi o zmiany przeciążeniowe. Na tym etapie diagnostyki, w zależności od objawów podmiotowych (dolegliwości) należy rozważyć leczenie rehabilitacyjne.

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3067 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.