Martwica trzustki

Teść w święta dostał bólu brzucha pojechał do szpitala okazało się że ma kamienie w przewodzie zolciowym, podleczyli go i na 18 stycznia umówiony miał zabieg, niestety 9 stycznia dostał znowu boli pojechał i 11 miał operację usunięcia kamieni. Tak jak pisałam z niedzieli na poniedziałek dostał strasznych boli żółć leciała mu z tej rany, lekarze stwierdzili że to ropa, niby dostał zapalenie pluc, nikt przez ten czas nawet go nie otworzył nie zobaczył co tam się dzieje zrobili mu tylko USG brzucha gdy w środę przestały pracować nerki szybko szukali innego szpitala do dializ, w czwartek był już w innym szpitalu tam zrobili mu dializę i inne badania okazało się że muszą go szybko otwierać, wylała się żółć było tego 3 litry, wszystkie narządy zalało nic nie funkcjonowało był w stanie krytycznym lekarze dawali mu 20% szans na przeżycie, spiaczka, respirator itd. gdy już nerki podjęły pracę i inne narządy też się poprawily dostał martwice trzustki, czyścili go miał otworzony brzuch co dwa dni tak robili, miał 10 takich zabiegów. Chirurdzy stwierdzili że na tyle jest dobrze że mogą go zaszyć. Układ krazeniowy, jelita, układ pokarmowy wszystko jest ok nerki nie pracują w 100% ale też są dobrze. Czy jest jakaś szansa, na nic nie chorował normalnie funkcjonował. Lekarze za dużo nie chcą powiedzieć nie wiemy co tym wszystkim myśleć. Proszę o radę.

dr n. med. Maciej Świtoński

Nadal nie wiadomo, co było przyczyną zacieku żółci po cholecystektomii (po wycięciu pęcherzyka żółciowego). Teraz może to ma już drugorzędne znaczenie. Nie mogę prognozować dalszego przebiegu choroby nie widząc i nie prowadząc leczenia chorego. Jak już wspomniałem czynników mających wpływ na rokowanie jest bardzo wiele. Ja nie mam szczegółowej wiedzy o tym konkretnym chorym. Państwo zauważacie jedynie szczyt góry lodowej a wszystko tkwi właśnie w szczegółach. Proszę o rokowanie dokładnie wypytać lekarzy zaangażowanych w leczenie chorego. Proszę umówić się na dłuższą rozmowę z osobą odpowiedzialną i decyzyjną w procesie leczenia chorego. Podejmowanie takich tematów w tzw. "przelocie" nie jest skuteczne, bo i nie może. Lekarz musi poświęć Wam czas i wówczas podczas takiej dyskusji, na którą każda ze stron zarezerwowała sobie czas, będzie okazja do szczegółowego zapoznania się z faktycznym stanem zdrowia członka Waszej rodziny.

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3067 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.