Pierś do przodu

Kształtne piersi sprawiają, że kobieta postrzegana jest jako atrakcyjna przez płeć przeciwną. Niestety, z czasem biust traci jędrność. Utrzymanie jego właściwego kształtu wymaga wielu zabiegów.

Do najprostszych należy codzienny masaż ostrą gąbką lub sizalową rękawicą. Masaż taki powinno wykonywać się ruchem okrężnym. Najlepiej rozpocząć od okolic pachy, kierować się ku dołowi i dalej do góry. Należy przy tym omijać sutki. Ten prosty zabieg pozwala usunąć zrogowaciały naskórek i pobudzić krążenie krwi w skórze. Na urodę piersi korzystnie wpływa zimny natrysk, natrysk naprzemienny ciepłą i zimną wodą lub nawet masaż kostkami lodu. Zimna woda poprawia napięcie skóry.

Raz w tygodniu wskazany jest peeling. Odpowiedni preparat można kupić lub przygotować samodzielnie. Dobre efekty daje wymieszanie filiżanki soli morskiej z niewielką ilością mleka. Substancja nadaje się także do pielęgnacji dekoltu i szyi. Po zakończeniu zabiegu trzeba wklepać w biust mleczko czy olejek nawilżający skórę lub specjalny preparat do ujędrniania piersi.


Czas na gimnastykę

Dbałość o jędrność skóry to podstawa, ale równie ważne są odpowiednio dobrane i regularnie wykonywane ćwiczenia na wzmocnienie mięśni podtrzymujących biust.

Ćwiczenie 1: Podnieść ręce na wysokość ramion i ugiąć w łokciach pod kątem prostym. Następnie dociskać do siebie łokcie, nie poruszając dłońmi.

Ćwiczenie 2: Pompki. Można je wykonywać na leżąco z ugiętymi ku górze nogami lub opierając się o ścianę. Ważne jest, by odległość między dłońmi w obu przypadkach nie przekraczała 5 cm, a łokcie znajdowały się blisko ciała.

Ćwiczenie 3: Podnieść ręce na wysokość ramion. Dłonie zacisnąć na niewielkiej piłeczce i dociskać ją obiema rękami. W innej wersji można złapać dłońmi przedramiona w pobliżu łokci, a potem i dociskać obie ręce tak, by poczuć pod nimi kość ramienia.

Na rynku pojawiły się także preparaty, które przyczyniają się do ujędrniania piersi i powiększają je. W ich składzie najczęściej znajdują się:


Ekstrakt czerwonej koniczyny - pozytywnie wpływa na wygładzenie skóry.


Nasiona kopru - zawierają dużą ilość flawonoidów, które regulują gospodarkę hormonalną kobiety.


Soja - zawiera fitoestrogeny - substancje pochodzenia roślinnego. Zwiększają one poziom estrogenów w organizmie, których niedobór jest odpowiedzialny za niewielkie rozmiary biustu.


Olej z wątroby rekina (tran) - jest antyoksydantem i zawiera witaminy A i D. Dzięki temu poprawia jędrność skóry i spowalnia procesy starzenia.


Wyciąg z chmielu - ma działanie antycellulitowe i opóźnia procesy starzenia się skóry.


Drapacz lekarski - pomaga regulować gospodarkę hormonalną kobiety, wspomaga procesy trawienne i odtruwanie organizmu. Dzięki temu wpływa na wygląd skóry.

Autor: Joanna Wereszczyńska

Komentarze